E Deklaracje Pro Rozlicz PIT 2017 Online

Pobierz Program PIT i Rozlicz Online!

PIT 38 Online

PIT 38 rozliczają podatnicy, którzy uzyskiwali dochody (lub wykazali stratę) z tzw. Dochodów kapitałowych. Zaliczają się do nich wszelkiego rodzaju papiery wartościowe, obligacje, akcje. PIT 38 musimy wysłać (pocztą lub online) do końca kwietnia 2017 roku. Na naszej stronie znajdziecie porady i narzędzia, dzięki którym rozliczycie deklarację PIT 38 przez Internet.

PIT 38 – Program Online

Program do PIT 38 pozwoli na szybkie i bezbłędne rozliczenie deklaracji od dochodów kapitałowych. Umożliwia także wysyłkę online, dzięki połączeniu z systemem e-deklaracje, stworzonym przez Ministerstwo Finansów. Najważniejsze zalety programu:

  • Darmowy do użytku domowego.
  • Rozlicza PIT 38 Online wraz z aktualnymi załącznikami.
  • Umożliwia zapis deklaracji i odtworzenie jej w późniejszym czasie.

Jak rozliczyć PIT 38 przez Internet?

Przy rozliczeniu PIT 38 potrzebujemy podsumowania przychodów bądź strat z ubiegłego roku oraz programu do rozliczenia (Np. Pitax lub e-deklaracje). Oba narzędzia pozwalają na wysyłkę deklaracji przez Internet. Po wypełnieniu i utworzeniu deklaracji w formie XML jest sprawdzana pod kątem błędów i niedociągnięć. Jeżeli wszystko jest w porządku możemy wysłać PIT online do Urzędu Skarbowego. Po udanej wysyłce otrzymujemy dokument w PDF UPO – Urzędowe Poświadczenie odbioru, które będzie naszym dowodem wysłania PIT 38 przez Internet.

Do Góry