E Deklaracje Pro Rozlicz PIT 2017 Online

Pobierz Program PIT i Rozlicz Online!

Rozliczenie PIT przez Internet

Poniższy poradnik rozliczenia PIT 2017 przez Internet powstał zarówno dla podatników rozliczających się online po raz pierwszy, jak poszukujących potwierdzenia swoich informacji. Znajdziesz tutaj podstawowe informacje i odpowiedzi na najpopularniejsze pytania związane z rozliczeniem i wysyłką PIT przez Internet.

Jak rozliczyć PIT przez Internet?

Pierwszą, najważniejszą kwestią jest jak rozliczyć PIT przez Internet. Możemy zrobić to na dwa sposoby.

  • Pobierając program PIT (dostępny na naszej stronie) lub otwierając go w przeglądarce.
  • Pobierając system e-deklaracje (dla zaawansowanych użytkowników).

Posiadając narzędzie do rozliczenia PIT przez Internet z łatwością przejdziemy przez proces wypełniania deklaracji elektronicznej.

Do wypełnienia deklaracji potrzebne nam będą informacje dot. podatnika oraz deklaracje świadczące o przychodach za 2016 rok. W przypadku wypełniania PIT 37 jest to PIT-11 – dostarczany od pracodawcy za umowę o dzieło, zlecenie i pracę.

Jak wysłać i złożyć PIT przez Internet?

Do wysłania PIT 2017 przez Internet niezbędna jest kwota przychodu z poprzedniego roku. Weryfikuje ona nas jako podatnika (dlatego nie udostępniajmy jej nikomu!). Weryfikacji danych, sprawdzeniu deklaracji pod kątem błędów wysyłana jest do systemu e-deklaracje. Dzięki tej weryfikacji mamy pewność, że udało nam się złożyć PIT przez Internet.

Skąd mam pewność że PIT Online dotarł do Urzędu Skarbowego?

Po prawidłowej wysyłce powinniśmy otrzymać plik UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) w formie PDF. W przypadku gdyby jednak formularz z jakichś powodów nie dotarł, potwierdzenie zawarte w tym dokumencie jest naszym dowodem że wysłaliśmy prawidłowo dekarację elektronicznie w terminie.

Do Góry